HC PREŠOV - MLÁDEŽ

MY SME BUDÚCNOSŤ PREŠOVSKÉHO HOKEJA

Prešovskí dorastenci postúpili do nadstavbovej skupiny o extraligu

dorast

Dorastenci HC Prešov uspeli v zápase 25. kola I. ligy dorastu a rovesníkov z Bardejova zdolali jednoznačne 7:1. Toto víťazstvo zároveň znamená, že chlapci si zaistili postup do nadstavbovej časti, kde si najlepší dorastenci z I. ligy a najhorší z extraligy zmerajú sily v boji o postup (príp. o udržanie) do najvyššej súťaže. V zápase s dorastencami hokejového klubu Mládež HC 46 Bardejov nenechali naši chlapci nič na náhodu. Po prvej tretine síce ešte bol stav vyrovnaný 1:1, keď na úvodný gól Filipa Gálla odpovedal hosťujúci Simon Krupa. Od druhej tretiny však už domáci ľad patril iba našim chlapcom, v 24. minúte sa presadil Urban Kožlej, v 29. po druhýkrát v zápase Gáll a v 39. využil päťminútovú presilovku Andrej Zuščák. Po dvoch tretinách tak Prešov viedol 4:1 a zápas rozhodol. V tretej tretine pokračovali Prešovčania v aktívnej hre a pridali ďalšie góly. Na 5:1 zvýšil Šimon Petrík a po ňom pridal ešte dva góly Zuščák, ktorý tak skompletizoval hetrik a uzavrel stav na konečných 7:1.