HC PREŠOV - MLÁDEŽ

MY SME BUDÚCNOSŤ PREŠOVSKÉHO HOKEJA

Prešovskí starší žiaci ŠHT 8 zdolali Gelnicu

Hokejisti HC Prešov zdolali v dohrávke 1.kola nadstavby starších žiakov východ hráčov HK Slovan Gelnica pomerom 6:4. Bol to veľmi zaujímavý zápas plný zvratov, v ktorom nakoniec uspeli domáci hráči. Víťazné ťaženie našich chlapcov režíroval hetrikom David Pancurák, ktorému výdatne vypomohol aj dvojgólový Marián Béreš. Úvod stretnutia bol z našej strany priam dokonalý, keď sa spomínané strelecké duo dokázalo v prvých troch minútach presadiť. Skóre otvoril v 2. minúte Béreš a o minútu neskôr ho napodobnil Pancurák. Prešov sa tak rýchlo ujal vedenia 2:0, ktoré však nedokázal udržať a súper ešte do konca prvej tretiny dokázal vyrovnať. V tej druhej išli Slovanisti zásluhou presného zásahu Saba dokonca do vedenia, no neudržali si ho dlho, keď na našej strane opäť úradovali David s Mariánom. Prvý menovaný v 32. minúte vyrovnal a druhý v 35. minúte strhol vedenie na našu stranu. Prešov toto vedenie už do konca stretnutia z rúk nepustil. V 48. minúte zvýšil na 5:3 Aurel Rigas, pre ktorého to bol už tretí bod v zápase, a hoci sa ešte Gelničania zmohli na posledný odpor gólom Pástora, posledné slovo mal aj tak kanonier Pancurák, ktorý hetrikovým gólom uzavrel na konečných 6:4.