HC PREŠOV - MLÁDEŽ

MY SME BUDÚCNOSŤ PREŠOVSKÉHO HOKEJA

Omladený tím v poslednom predsezónnom zápase zdolal Brezno

301619184_506322898162895_6570625949168548715_n

Hokejisti HC 21 Prešov uspeli vo svojom poslednom vystúpení pred štartom novej extraligovej sezóny, keď si omladený káder v zápase JOJ Slovenského pohára poradil s hokejistami HK Brezno 3:2. Teraz nám už nič nebráni naplno obrátiť svoju pozornosť na novú extraligovú sezónu.

Prešov nastúpil do zápasu s omladeným tímom a iba s troma útokmi. Chlapci však nešetrili sily a už v 6. minúte viedli 2:0. Najprv sa po prihrávke Fanyho Pulščáka z rýchlej kontry dokázal presadiť Tomáš Klíma, potom Fany v presilovke našiel Kevina Jendroľa a ten zvýšil na 2:0.

Domácim sa však rýchlo podarilo streliť kontaktný gól, keď bol na konci spolupráce bratov Hunovcov Jozef Rákoš. Po prvej tretine bol tak stav 2:1.

O osude stretnutia rozhodla druhá tretina, ktorú sme začali dvoma rýchlymi brejkmi. Najprv sa sám na Lietavu rútil Leo Greš, krátko po ňom aj Samo Lamač, prvý však na domáceho brankára nevyzrel, druhý opečiatkoval žrď. V 33. minúte sa už nemýlil Samo Krajč, ktorý z ľavého kruhu prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Aktívni Brezňania však v tretej tretine nezložili zbrane a odmenou im bol ďalší kontaktný gól. Ten však prišiel až tri minúty pred koncom zásluhou Gabriela Olejníka. Domáci sa ešte pokúšali vyrovnať pri hre bez brankára, ale vynikajúci Kristián Adamko v našej bráne tretí gól vo svojej sieti nedopustil.

Prešov tak napokon zdolal Brezno 3:2.

„Prišli sme sem s veľmi mladým mužstvom a aj s prešovskými juniormi. Chlapci sa snažili a svoju snahu dokázali pretaviť do gólov. Hráčov, ktorí určite budú hrať v piatok, sme nechali oddychovať, ale mladí to zvládli veľmi dobre a tešíme sa z víťazstva,“ povedal nám po zápase asistent trénera Dušan Brincko.

„Brezno sa snažilo dohnať náš náskok, čo sa im však nepodarilo. Tiež si myslím, že brankár Adamko zachytal veľmi dobre,“ dodal.

Príprava je tak definitívne za nami a v piatok už ideme na ostro, keď na domácom ľade privítame v prvom kole novej sezóny Tipos extraligy hokejistov MHk 32 Liptovský Mikuláš.

HK Brezno – HC 21 Prešov 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Góly: 11. Rákoš (Rób. Huna, Rich. Huna), 57. Jasenec (L. Olejník, Zubák) – 5. T. Klíma (Pulščák), 6. K. Jendroľ (Pulščák), 33. Krajč (Rajnoha, Petrík).

HK Brezno: Lietava (Babik) – Zubák, Biro, Kuboš, Petrinec, Grec, Hudák, Korytko – Rákoš, Rób. Huna, Rich. Huna – L. Olejník, Oško, M. Surový – G. Olejník, Fungáč, Nespala – Rybnikár, Kylnar, Hojo – Jasenec.

HC 21 Prešov: Adamko (Rabčan) – Rajnoha, Petrík, Ľalík, Pulščák, Nátny, Turan, Lamač – Krajč, Šimun, Greš – K. Jendroľ, T. Klíma, Melcher – Vojtech, Thomka, Zuščák.